Nasza historia

Dlaczego powstali estruktorzy?
 • Przedsiębiorcy, rozumiemy Was!

  Rozumiemy problemy przedsiębiorców prowadzących sklepy internetowe bardzo dokładnie, bo sami nimi byliśmy przez wiele lat. Zanim powstali estruktorzy było Yasmeen, czyli nasz pierwszy e-commerce. Ponad 5 lat temu podjęliśmy decyzje o stworzeniu przedsiębiorstwa, które zmieniło nasze życie i ukształtowało nas zawodowo.

  Nasz sklep internetowy

 • yasmeen-dubaj

 • Yasmeen to pierwsza i największa w Polsce Perfumeria Orientalna. Zapraszamy Was do egzotycznego świata perfum i kosmetyków z dalekich krain.
  Od samego początku osobiście wybieramy zapachy, szerząc i rozwijając zainteresowanie szlachetnymi wonnościami prosto z Arabii. Poświęcamy cały swój czas, aby przybliżyć świat orientu naszym klientom. Dla nas obcowanie z perfumami i kosmetykami to nie tylko praca, ale i pasja, która wypełnia każdy dzień.

  — misja firmy Yasmeen
 • Inspiracją dla powstania Yasmeen w 2012 r. stała się egzotyczna wielokulturowość Dubaju. Prowadzony z sercem sklep był owocem pasji przekutej w biznes. Zachwyt nad „Klejnotami Orientu”, spowodował, iż chęć zgłębiania świata arabskich zapachów i tajników naturalnego piękna, nie była chwilową fascynacją, lecz stała się sposobem na życie.

  Droga do sukcesu nie była prosta

  Swoją przygodę z e-commerce rozpoczęliśmy z wielkim entuzjazmem, otwartymi umysłami i rękami gotowymi do pracy. Rzeczywistość jednak nie jest taka prosta. Tworząc sklep internetowy z wielkimi aspiracjami, lecz bez większego doświadczenia, napotkaliśmy na wiele problemów z którymi musieliśmy się zmierzyć, zwłaszcza na początku. Szybko zorientowaliśmy się, że prowadzenie sklepu internetowego to wielkie wyzwanie do którego trzeba przygotować się lepiej.

  1. Przez ostatnie 5 lat wgłębialiśmy się stopniowo w branżę e-commerce, uczestnicząc w dziesiątkach różnorodnych konferencji, kursów, warsztatów oraz innych wydarzeń w całej Polsce poznając usługi i problemy tego środowiska.
  2. Ukończyliśmy pierwsze w Polsce specjalistyczne studia Zarządzania w Wirtualnym Środowisku, gdzie w całości poświęcaliśmy się analizowaniu tematyki e-commerce i wdrażaniu skutecznych rozwiązań w naszej firmie.
  3. Skorzystaliśmy z pomocy wielu specjalistów i doradców z zakresu finansów, marketingu czy zarządzania, odbywając w międzyczasie staże i pracując w agencjach interaktywnych, “software-housach” czy działach e-commerce w korporacjach. 

  Czy było warto? Było!

  Nasze sukcesy wtedy

   • Sklep internetowy dokonał skutecznej ekspansji i sprzedawał w Polsce, Czechach i na Słowacji. Sprzedaż realizowaliśmy wielokanałowo: w sklepie internetowym, sklepach stacjonarnych, poprzez platformy aukcyjne (allegro oraz eBay), a także bezpośrednią sprzedaż hurtową.
   • Zbudowaliśmy firmę, która dzięki mądrej automatyzacji procesów umożliwiła nam szybki rozwój i maksymalizację skuteczności bez powiększania zespołu.
   • Poszerzyliśmy ofertę produktową z początkowych 50 produktów do blisko 1500.
   • Zbudowaliśmy silną markę, wokół której powstała społeczność zaangażowanych i lojalnych klientów.
   • Pisano o nas w popularnych serwisach i magazynach takich jak np. Interia, Onet, Kafeteria, Harper’s Bazaar czy Hot Moda.
   • Kulminacją naszej ciężkiej pracy było odebranie nagrody e-Gazeli Biznesu za 18 miejsce w Polsce i 2 w Małopolsce w rankingu najbardziej dynamicznych firm e-commerce, co z resztą udało nam się powtórzyć także rok później.

  • Największym sukcesem była jednak radość z prowadzenia skutecznej i rozwijającej się firmy, a ostatecznie sprzedaż przedsiębiorstwa prywatnemu inwestorowi, która umożliwiła nam zaangażowanie się w kolejny projekt - estruktorów.  

   

   

  Nasze sukcesy dzisiaj

  Estruktorzy - tworzymy firmy, które zarabiają!

  Dziś pracując bezpośrednio z naszymi klientami, prowadząc różne zajęcia, czy wykładając na uczelni, dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pomagamy Wam drodzy przedsiębiorcy tworzyć, prowadzić i rozwijać skuteczne firmy. Nie ukrywamy, że daje nam to wiele satysfakcji.